Pn - Pt : 8:00 - 16:00

Sprzątanie magazynów Wrocław

Usługi profesjonalnej ekipy

Hala magazynowa firmy NEONET
Hala magazynowa firmy NEONET

Sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych wiąże się z dużymi wyzwaniami . Bardzo często są to duże powierzchnie hal, których czyszczenie wymaga profesjonalnego sprzętu oraz właściwie przygotowanego personelu.

Duże powierzchnie hal magazynowych lub produkcyjnych są wyzwaniem pod względem logistycznym jak i umiejętnością radzenia sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami. Powierzchnie posadzek są najczęściej zlokalizowane na tzw. poziomie „0” co powoduje ich zabrudzenie z zewnątrz błotem, kurzem a także smarami, śladami opon. Dużym wyzwaniem dla firm sprzątających są często rozlewane poprzez stłuczki lub uszkodzenia opakowań różne substancje. Podstawą do radzenia sobie z tymi sytuacjami jest prawidłowe zdiagnozowanie tych substancji, ich neutralizacja oraz takie usunięcie aby nie pozostawiły śladów na powierzchni hali magazynowej. Posadzki są najczęściej wykonane z mieszanek betonowych i żywicznych o dużej wchłanialności płynów i zabrudzeń. Ważne w tej sytuacji jest szybkie reagowanie na te zdarzenia.

Do najczęściej spotykanych w naszych warunkach hal magazynowo-produkcyjnych należą przede wszystkim:

  • różnego rodzaju centra logistyczne służące do przeładowywania jak i konfekcjonowania towarów. Charakteryzują się one wielością bram przeładunkowych (często kilkadziesiąt), bardzo dużą intensywnością przeładunku w godzinach szczytu np. wczesnoporonnych lub wieczornych. Posiadają zmontowane urządzenia przenoszące towary z miejsca na miejsce. Obsługa takich obiektów wymaga szybkości reakcji od firmy sprzątającej i wzorowej organizacji pracy tak aby nie przeszkadzając w działaniu hali logistycznej posprzątać i umyć jej powierzchnie.
  • Innym bardzo trudnym obiektem do zapewnienia czystości są szczególnie hale produkcyjne, na których znajdują się różnego rodzaju maszyny i urządzenia.

Rodzaje zanieczyszczeń

Na tego typu obiektach wyzwaniem dla firm sprzątających jest organizacja i logistyka sprzątania. Problemem bywa również zmaganie się z różnego rodzaju zabrudzeniami. Zarówno w halach magazynowych jak i produkcyjnych mogą to być: oleje silnikowe, smary, chłodziwa, opakowania, folia, pyły. Mogą to być także preparaty chemiczne, materiały budowlane sypkie i w płynie, szybko psujące się produkty spożywcze itd. Każde z tych zabrudzeń wymaga indywidualnego podejścia ekipy sprzątającej i użycia właściwych środków chemicznych i sprzętu w celu bezpiecznego i szybkiego ich usunięcia.

Wyzwania przy sprzątaniu hal

sprzątanie magazynu

Profesjonalnie przygotowani pracownicy, znający specyfikę sprzątania i obsługi danej hali magazynowej lub hal produkcyjnych, mający przygotowany odpowiedni harmonogram prac mogą sobie poradzić z tymi wyzwaniami. Często przypadkowo dobierani pracownicy, zastępowani ciągle nowymi nie znają specyfiki pracy i obsługi hali produkcyjnej. Mając braki w dziedzinie logistyki funkcjonowania hali magazynowej nie są w stanie szybko zareagować na nagłe przypadki zabrudzenia powierzchni. Często przeszkadzają w funkcjonowaniu produkcji lub zadań logistycznych na halach. Ponad to pracownicy powinni być przeszkoleni w zakresie BHP u danego Klienta w celach zapewnienia bezpieczeństwa pracy.

Dodatkowym wyzwaniem na tego typu obiektach jest mycie wysoko umiejscowionych przewodów wentylacyjnych, okien, świetlików itp. Sprzątanie magazynów i mycie takich powierzchni wymaga sprzętu wysokościowego, podnośników, myjek teleskopowych i przeszkolenia parowników a także wyposażenia ich w uprawnienia pracy na wysokości.

Tego typu obiekty jak hale produkcyjne i hale magazynowe, a w szczególności ich powierzchnie powinny być obsługiwane przez profesjonalnie przygotowany – stabilny personel oraz sprawny wysokiej klasy sprzęt tj. maszyny czyszczące i gamę środków chemicznych do rożnego rodzaju zabrudzeń. Profesjonalna firma sprzątająca powinna dysponować w każdym czasie zastępczym sprzętem do czyszczenia powierzchni. Powinna posiadać dodatkowych pracowników do szybkiej reakcji i zapewnienia ciągłości świadczenia usługi.


Firma APC Cleaning z Wrocławia poprzez swoje wieloletnie doświadczenie w obsłudze hal produkcyjnych i magazynowych zapewnia Klientom właściwe świadczenie usług. Realizuje je poprzez zatrudnianie w sposób stabilny pracowników. Mają oni wyposażanie adekwatne do zakresu prac i do potrzeb Klienta oraz zaplecze sprzętowe i środki chemiczne.

Klienci o Nas

[…] Powierzone prace wykonywane były sumiennie, fachowo i terminowo. Należy stwierdzić, iż APC Cleaning Sp. z o.o. jest firmą profesjonalną, dysponującą fachową kadrą i doświadczeniem. Jest godnym polecenia kontrahentem.

Monika Sitkowska-Idziak

DPD Polska Sp. z o.o.

Gruntowne czyszczenie wraz z nałożeniem polimeru przebiegło sprawnie i dokładnie. Polecam.

Katarzyna Pytlak

Przedszkole nr 26 we Wrocławiu

[…] Powierzone prace wykonywane były sumiennie, fachowo i terminowo. […] Nasze standardy czystości zostały zachowane na wysokim poziomie. Bardzo elastyczne podejście do klienta i usług.

Fryderyk Kowalski

Adecon Sp. z o.o.

Usługa za każdym razem wykonana solidnie i zgodnie z warunkami zamówienia.

Katarzyna Kasińska

Spółdzielnia Popowice