Pn - Pt : 8:00 - 16:00

Jak dbać o czystość w biurach podczas koronawirusa?

czystosc w biurach

Dotychczasowe standardy związane z zachowaniem czystości i higieny w biurach, musiały zostać zaktualizowane o nowe rozwiązania, dotyczące ochrony przed koronawirusem. Podczas codziennego sprzątania, korzystać można ze standardowych rozwiązań. Ale w czasie pandemii zachować trzeba szczególną ostrożność. Należy zdezynfekować całą powierzchnię biurową, odkażając każdy mebel i sprzęt. Dlatego warto zastanowić się nad zatrudnieniem firmy sprzątającej, która w profesjonalny sposób wykona usługę sprzątania biura w trakcie pandemii koronawirusa.

Sprzęt elektroniczny i tapicerka

Praca w czasie pandemii nie jest łatwa. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i zachorowaniom w biurze, niezbędne jest częstsze niż dotychczas wykonywanie dezynfekcji. Profesjonalne firmy sprzątające wprowadziły dodatkowe procedury w zakresie czyszczenia i dezynfekcji, szczególnie takich obszarów jak toalety, klamki, poręcze, blaty i inne powierzchnie wspólne oraz elementy, z których korzysta więcej, niż jedna osoba. Nie można zapomnieć również o urządzeniach elektronicznych, wykorzystywanych w pracy. Szczególną uwagę zwrócić należy na myszkę i klawiaturę komputera, ponieważ stanowią one siedlisko niebezpiecznych bakterii. Do profesjonalnej dezynfekcji sprzętów niezbędne są specjalistyczne detergenty, które nie spowodują, żadnych uszkodzeń. Żeby mieć pewność, że każde miejsce zostało odpowiednio wyczyszczone z zarazków, koniecznie jest regularne pranie tapicerki z krzesełek, kanap i foteli.

Niezbędna dezynfekcja

W obecnej rzeczywistości firmy sprzątające muszą nie tylko zapewnić czystość w biurze, ale także zagwarantować bezpieczeństwo jego użytkowania. Podstawą wysokiej jakości ich usług jest stosowanie profesjonalnych preparatów myjących i dezynfekujących. Dodatkowo należy wiedzieć również, jak takie środki stosować – może się okazać, iż zastosowanie zbyt dużej ilości wody pozbawi detergent funkcji dezynfekującej. Stąd najlepszym pomysłem jest zdecydowanie się na profesjonalną dezynfekcję biura lub odpowiednie przeszkolenie swojego personelu. Tylko prawidłowe stosowanie profesjonalnych preparatów dezynfekujących przekłada się na ich efektywność i gwarantuje skuteczność w neutralizacji koronawirusów. Preparaty stosowane do mycia i dezynfekcji muszą być bezwzględne dla wirusa oraz równocześnie łagodne dla czyszczonych powierzchni. Te na bazie alkoholu mogą szybko odparować z powierzchni, nie dając gwarancji dokładnego zdezynfekowania. Minusem może być również ich nieprzyjemna woń oraz możliwość uszkodzenia dezynfekowanych powierzchni. Dla bezpieczeństwa, czynności dezynfekujące powinny odbywać się przynajmniej dwa razy w ciągu dnia pracy biura.