Pn - Pt : 8:00 - 16:00

Sprzątanie biura warto zlecić dziś profesjonalistom

Utrzymanie porządku w biurze określają zasady BHP, ale jak pokazuje życie, czasami potrzebujemy pomocy w tej kwestii. Nie każdy pracownik po sobie sprząta, a czasami charakter pracy wymaga częstego odkurzania i zmywania wszystkich powierzchni. Dbanie o higienę miejsca pracy ma duże znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia. Nie bez znaczenia jest również dla naszej efektywności, o czym często zapominamy.

Biuro firmy to specyficzne miejsce pracy. Przebywają w nim zatrudnieni tam pracownicy, ale odwiedzają je też osoby z zewnątrz: klienci, współpracownicy lub przypadkowe osoby. To wpływa na stan podłóg, czystość powierzchni i gromadzenie się kurzu. Wiosenne sprzątanie biura może być dobrym momentem na zaprowadzenie nowych porządków w siedzibie firmy. To dobry moment na zachęcenie pracowników do dbania o przestrzeń wokół siebie lub sposobem na poradzenie sobie z zimowym przesileniem. Najlepiej skorzystać z firmy oferującej profesjonalne sprzątanie biur, aby mieć pewność, że przeprowadzone zostanie szybko i skutecznie.

Po co w ogóle sprzątamy biura?

Nawet jeśli w biurze znajduje się tylko jeden pracownik, może on doświadczać negatywnych skutków kumulowania się kurzu i brudu na różnych powierzchniach w danym lokalu. W wykładzinach zbiera się piasek, błoto, drobne nieczystości. Namnażają się bakterie i wirusy, które mogą być szczególnie szkodliwe dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego czy alergie. Brudne okna nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale utrudniają dostęp do światła dziennego. Nieczyszczone ekrany są problemem dla wzorku, a komputery są źródłem bakterii. Podobnie jak pomieszczenia socjalne oraz toalety dostępne dla pracowników firmy, oraz jej klientów, które mogą być niebezpieczną wylęgarnią zarazków. Uporządkowana przestrzeń wokół nas jest źródłem motywacji do pracy, sprzyja lepszej koncentracji i większej efektywności. Przydatna jest też dla samej organizacji pracy, gdyż przekłada się na porządek w dokumentach i przyborach wykorzystywanych podczas realizacji niezbędnych zadań i obowiązków. Jednym słowem czystość w biurze wpływa na efektywność pracowników, ich zdrowie oraz podkreśla profesjonalizm przedsiębiorstwa. Estetyczna przestrzeń zachęca do ponownych odwiedzin i współpracy z daną firmą.

Jak wygląda wiosenne sprzątanie biur?

Dbanie o czystość w siedzibie firmy najlepiej powierzyć fachowcom. Stosują oni różnorodne preparaty do czyszczenia różnych powierzchni: szyb, luster, drewna, plastiku, wykładzin, ceramiki i metalu, co gwarantuje, że nie ulegną one zniszczeniu przez użycie niedostosowanego do nich środka. W pierwszej kolejności należy odkurzyć i wyprać wykładzinę oraz dywany, a także umyć dokładnie podłogę. Myte są również okna i jeśli występują to szklane elementy mebli: fronty czy gabloty. W zakres obowiązków ekipy sprzątającej wchodzi też odkurzanie komputerów i monitorów, sprzątanie pomieszczeń socjalnych i sanitariatów, odkurzanie półek i szaf, opróżnianie koszy na śmieci. Zamawiając taką usługę regularnie, możemy zadbać o prezencję biura oraz odpowiednią atmosferę wśród pracowników.