Pn - Pt : 8:00 - 16:00

Ozonowanie i dezynfekcja

Zamgławianie

Zamgławianie to metoda dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń (także wnętrz pojazdów)poprzez uwolnienie środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. Mgła szybko rozprzestrzenia się po całym wnętrzu i dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny.

Dezynfekcja pomieszczeń Wrocław

Zamgławiacz (specjalistyczny generator mgły) jest w stanie w cyklu pracy (od parunastu minut do kilku godzin w zależności od technologii pracy, jego wydajności i wielkości pomieszczenia) dotrzeć do każdej przestrzeni we wnętrzu. Metodą zamgławiania dezynfekuje się sprzęty, powierzchnie, ściany, podłogi i powietrze – jednym słowem wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że sucha mgła dociera w miejsca niedostępne tradycyjnymi metodami dezynfekcji pomieszczeń. Jest szybka, wydajna, bezpieczna i skuteczna. Dezynfekcja pomieszczeń oferowana jest na terenie Wrocławia i okolic.

Ozonowanie – Wrocław i okolice

Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji i oczyszczania bez wykorzystywania chemii. To technika od niedawna ciesząca się niezwykłym powodzeniem w stosowaniu zarówno w miejscach użyteczności publicznej (np. szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie itp.), zakładach pracy (szczególnie halach przemysłowych, magazynach i innych miejscach o słabej wentylacji). Do dezynfekcji pomieszczeń wykorzystujemy uniwersalny, a zarazem profesjonalny sprzęt.

Ozonowanie mieszkania polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej ozonu. Polega ona na wchodzeniu w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm takimi jak pleśń, grzyby (oraz ich zarodniki), drobnoustroje (bakterie, wirusy, pierwotniaki, roztocza, alergeny). W efekcie w pomieszczeniu giną wszystkie szkodliwe związki, a w powietrzu pozostaje świeży, delikatny zapach. Podobne efekty ozonowania można m.in. odczuć w naturze tuż po burzy (wzrasta wówczas stężenie ozonu w powietrzu).

Do ozonowania mieszkań używane są specjalne generatory ozonu, które powodują zupełnie zniszczenie szkodliwych substancji i ich eliminację z pomieszczenia. Wytwarzane cząsteczki ozonu w czasie rozkładu powodują uwalnianie cząsteczki tlenu, która łącząc się ze wspomnianymi związkami powodują ich neutralizowanie.

Procedura Ozonowania

 1. Przygotowanie pomieszczeń
  Ozon jest gazem szkodliwym dla żywych organizmów. Dlatego podczas zabiegu nikt nie może przebywać w pomieszczeniach, włącznie z roślinami oraz zwierzętami. Ważne jest również, aby pomieszczenie użytkowe czy inwentarskie było szczelne i ozon nie wydostawał się do sąsiednich pomieszczeń lub na klatkę schodową. Ozon jest silnym utleniaczem i przyspiesza starzenie przedmiotów, jednak żeby były widoczne skutki jego działania trzeba uzyskać bardzo wysokie stężenie i przeprowadzać zabieg bardzo długo. W większości przypadków nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia  komputerów, itp. ale na życzenie klienta można go owinąć folią stretch.
 2. Rozstawienie oraz uruchomienie ozonatorów.
  Podczas kolejnego etapu, nasz technik rozstawia generatory ozonu oraz dodatkowe wentylatory (jeśli jest taka potrzeba) i ustawia odpowiedni czas pracy urządzeń. Po opuszczeniu przez wszystkich pomieszczenia, włączane są ozonatory i zamykane jest pomieszczenie.
 3. Monitorowanie ozonowania
  Technik sprawdza czy pomieszczenie jest na pewno szczelne, czy ozon nigdzie nie wycieka oraz po 15-20 minutach wchodzi z miernikiem i sprawdza stężenie ozonu. Czynność ta, jest wykonywana w masce całotwarzowej, aby zapewnić bezpieczeństwo.
 4. Czynności końcowe
  Po wyłączeniu się generatorów ozonu (ozonowanie czynne), odczekujemy 30 – 60 min aby naprodukowany ozon dalej działał (ozonowanie bierne). Następnie technik wchodzi w masce oraz z miernikiem do pomieszczenia i otwiera okna, aby przewietrzyć pomieszczenie z pozostałości ozonu. W przypadku, kiedy nie ma możliwości otwarcia okien, możemy włączyć wentylacje. Po osiągnięciu bezpiecznego stężenia (0,1ppm,) można bezpiecznie korzystać z pomieszczeń i cieszyć się ze środowiska wolnego od mikroorganizmów oraz niechcianych zapachów.

Dezynfekcja manualna

Dla dopełnienia naszych usług przeprowadzamy również dezynfekcję manualną. Polega ona na spryskiwaniu i przecieraniu powierzchni środkiem dezynfekującym. Używamy wyłącznie atestowanych środków bakterio i wirusobójczych.

Środki do dezynfekcji

Oferujemy szeroką gamę preparatów i materiałów dezynfekcyjnych oraz artykułów do sprzątania. Oferowane środki dezynfekujące posiadają atestowane działanie biobójcze, eliminujące wirusy w tym SARS-CoV-2 (COVID-19, koronawirus).

dezynfekcja wroclaw

We Wrocławiu oferujemy m.in.:

 • płyny do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów o właściwościach wirusobójczych, bakteriobójczych i grzybobójczych;
 • preparaty do dezynfekcji rąk;
 • środki ochrony osobistej ( maseczki, rękawiczki itp.).